12 zarzutów kradzieży dla mieszkańca Gniezna! Grozi mu do 10 lat więzienia!

Aż 12 zarzutów kradzieży i kradzieży w włamaniem gnieźnieńscy policjanci wydziału kryminalnego przedstawili 32-letniemu mieszkańcowi Pierwszej Stolicy Polski. Za te przestępstwa grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W czerwcu 2017 roku do Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie wpłynęło zawiadomienie o kradzieży z domu wiertarki, tabletu, parowaru oraz pierścionka. Przedmioty te znajdowały się w jednym z miejscowych lombardów. Ponadto w punkcie tym ujawniono pochodzące z kradzieży 3 rowery. Za wszystkimi kradzieżami stał ten sam sprawca, 32-letni gnieźnianin. W toku wykonywanych dalej czynności stróże prawa ustalili również, iż mężczyzna ten jest również sprawcą kradzieży portfela z dokumentami na szkodę mieszkańca Gniezna. Z jego wnętrza 32-latek zabrał dowód osobisty i kartę bankomatową z funkcją płacenia zbliżeniowego, po czym portfel wyrzucił. Kartę użył 7-krotnie w różnych sklepach na terenie miasta, a następnie się jej pozbył. Dowód osobisty funkcjonariusze odzyskali.

W dniu 29 grudnia 2017 roku śledczy przedstawili sprawcy 12 zarzutów dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem. Źródło: KPP Gniezno