17-latek na widok policyjnego radiowozu gwałtownie skręcił po czym porzucił swój skuter i zaczął uciekać! Powód?! Promile!!!

Policjanci zatrzymali 17-latka, który kierując motorowerem na widok radiowozu nagle skręcił w prawo, a następnie porzucił pojazd. Jak się okazało nastolatek kierował pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone wobec niego badanie wykazało półtora promila alkoholu.

W minioną niedzielę (12.02.2017r.) policjanci patrolując miejscowść Muchy w gminie Czajków, tuż przed godziną 17:00 zauważyli kierującego motorowerem. Poruszający się jednośladem na widok radiowozu nagle skręcił w prawo, a nastepnie porzucił pojazd przy posesji, po czym zaczął sie oddalać.

Policjanci zatrzymali motorowerzystę, okazało się, że jednośladem kierował 17-leni mieszkaniec gminy Czajków, który był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wobec nastolatka wykazało półtora promila alkoholu. Nastolatek został zatrzymany w policyjnym areszcie, jak tylko wytrzeźwieje usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.