Jarocin – 19-latek okradł dziadka, a potem sam przywiózł seniora rodu na komendę

Zarzut kradzieży usłyszał 19-letni mieszkaniec gminy Jaraczewo, który okradł swojego dziadka. „Uczynny” wnuczek najpierw zabrał pieniądze seniorowi rodu a potem przywiózł go na komendę, by złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci z Jarocina od dawna przestrzegają Seniorów przed przestępstwami popełnianymi na ich szkodę przez fikcyjnych wnuczków prosząc także ich wnuków o  czujność i opiekę nad najstarszymi członkami ich rodzin. Zdarza się jednak, że dziadkowie padają ofiarami tych autentycznych wnuczków. Tak było w przypadku jednego z mieszkańców gminy Jaraczewo.2 kwietnia br. do Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie stawił się starszy mężczyzna wraz ze swoim 19-letnim wnukiem. Panowie przyjechali, by poinformować o kradzieży, której ofiarą padł starszy pan. Uczynny potomek nie tylko przywiózł dziadka, ale także zawiadomił o przestępstwie.

Z podanej przez 19-latka informacji wynikało, że tego dnia, ok. godz. 13.00 wraz z dziadkami udał się do mieszkającej w pobliżu rodziny. W niezamkniętym domu pozostał ojciec 19-latka. Gdy wrócili do domu, okazało się, że pod ich nieobecność ktoś zabrał wszystkie oszczędności dziadka – 13 tys. zł oraz laptop używany przez młodszego członka rodziny.

Kryminalnym, którzy zajęli się ta sprawą, od początku coś nie pasowało w tej historii. Nabrali podejrzeń, że kradzieży mógł dokonać ktoś z mieszkańców. Zebrany w tej sprawie materiał dał im niemal stu procentową pewność, że za przestępstwem stoi wnuczek poszkodowanego.

Następnego dnia 19-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy w Jarocinie. Podczas przesłuchania przyznał się do dokonania kradzieży. Śledczy przedstawili mu zarzut popełnienia przestępstwa z art. 278§kk. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Policji, wobec „pomysłowego” wnuczka, środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Policjanci odzyskali całe mienie, zarówno pieniądze jak i sprzęt komputerowy.