Poznań – Śmiecą nieliczni ale za sprzątanie płacą wszyscy mieszkańcy naszego miasta

Na pobocze ul. Kotlarskiej ktoś wyrzucił gruz wymieszany z ziemią. Niestety, pomimo licznych rozmów z okolicznymi mieszkańcami, strażnikowi nie udało się ustalić sprawców.

podrzucone-odpady-przy-ul-kotlarskiej,pic1,1002,100782,155444,show2

Z informacji pozyskanych z Bazy Ewidencji Gruntów ZGiKM GEOPOZ okazało się, że zarządcą tego terenu jest ZDM. Kilka dni później, na zlecenie ZDM, pracownicy firmy porządkującej tereny miejskie podstawili kontener i usunęli odpady.

Z podobnym przypadkiem miał do czynienia inny strażnik – tym razem na poboczu ul. Syreniej, w pobliżu Fortu IV ktoś podrzucił odpady komunalne zapakowane w workach foliowych. Tutaj również nie udało się ustalić sprawcy zaśmiecenia. Ponieważ worki leżały na gruncie miejskim to i w tym przypadku koszty porządkowania zostały pokryte z budżetu Miasta.

ul-kotlarska-pobocze-uporzadkowane,pic1,1002,100782,155445,show2

Kolejne odpady podrzucono w kilku miejscach na terenie os. Zodiak – obok pojemników na odpady komunalne przy ul. Lwa oraz w dwóch innych miejscach przy ul. Wagi, okoliczni mieszkańcy pozbyli się starych mebli. Mieszkańcy poszczególnych bloków ustanowili wspólnoty mieszkaniowe a zarządcą całego terenu jest spółka PKP.

Po interwencji strażnika przedstawiciel to przedstawiciel PKP uzgodnił zasady uporządkowania mebli. Kilka dni później meble zostały przewiezione do najbliższego gratowiska.

Źródło: Straż Miejska Poznań