2osoby zginęły, 99 pijanych kierowców, 38 wypadków czyli długi weekend na wielkopolskich drogach

Ponad 1700 policjantów czuwało nad bezpieczeństwem na drogach województwa wielkopolskiego, podczas długiego, majowego weekendu. Przez 4 dni funkcjonariusze zatrzymali 99 kierowców, którzy wsiedli za kierownice, będąc pod wpływem alkoholu.

Długi majowy weekend na wielkopolskich drogach był bezpieczny. Tradycyjnie jest to czas podróży na wypoczynek, w różne zakątki Polski. Nierzadko wiąże się to z pokonywaniem setek kilometrów. Taki czas, to zawsze zwiększony ruch na drogach, a także dodatkowa liczba policjantów ruch drogowego. Ich zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo. Sprawdzają stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci. Funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory studzili temperamenty kierowców, którzy zbyt mocno wciskali pedał gazu.

Od 26 do 29 maja na drogach pracowało1755 policjantów drogówki w całym województwie. Doszło w tym czasie do 38 wypadków. W tych wypadkach zginęły 2 osoby. Jednak te zdarzenia nie miały związku z podróżami do lub z miejsca wypoczynku. Jeden z wypadków to potrącenie rowerzysty, natomiast w drugim zdarzeniu kierująca uderzyła swoim pojazdem w drzewo. Niezależnie od tego czy podróżujemy podczas wakacji, czy jest to zwykły wyjazd do sklepu lub pracy, należy pamiętać o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Źródło: KWP POznań