Rutkowski w trzy dni ustalił, z którego komputera w Nigerii przestępca wyłudził od Polki 46,5 tysiąca Euro

Krzysztof Rutkowski w nocy nawiązał kontakt z szefem wydziału kryminalnego Komendy Głównej Policji w Nigerii. Anthony Ogbizi Michael otrzymał szczegółowe informacje na temat miejsca przestępczej działalności międzynarodowych cyberoszustów.

Poszkodowana Polka złożyła oficjalne zawiadomienie o tym przestępstwie w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie, w środę 29 stycznia 2020 roku. Tego samego dnia córka poszkodowanej starszej pani spotkała się z naszą dziennikarką, a jednocześnie zwróciła się o pomoc do Krzysztofa Rutkowskiego.
– W ciągu trzech dni roboczych nasz dział do walki z cybersprzestępczością ustalił dokładnie, w którym miejscu w Nigerii znajduje się baza operacyjna oszustów. Te szczegółowe dane w dniu wczorajszym przekazaliśmy Komendantowi Powiatowemu Policji w Kutnie – przekazuje Krzysztof Rutkowski, który dysponuje szczegółowymi informatycznymi danymi dotyczącymi zarówno komputera oszustów, jak i drobiazgowymi danymi identyfikującymi serwer i pocztę mailową oszustów.

Cały artykuł przeczytasz na: http://www.patriot24.net/rutkowski-w-trzy-dni-ustalil-z-ktorego-komputera-w-nigerii-przestepca-wyludzil-od-polki-465-tysiaca-euro,24762