Kalisz – 70-latka kierująca autem ominęła samochód, który zatrzymał się przed przejściem, wjechała na pasy i potrąciła 47-letnią kaliszankę!

Kierująca samochodem marki Peugeot, która omal nie doprowadziła do tragedii, straciła prawa jazdy. Kobieta ominęła samochód, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, wjechała na pasy i potrąciła 47-letnią kaliszankę. Piesza z obrażeniami trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło 30 stycznia br. około godziny 9:00 na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ulicy Górnośląskiej w Kaliszu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierująca peugeotem 70-latka ominęła stojący na prawym pasie pojazd, który zatrzymał się, aby przepuścić pieszą. Kierująca wjechała na przejście i potrąciła znajdującą się na nim 47-latkę. Piesza z obrażeniami ciała trafiła do kaliskiego szpitala, gdzie pozostała na oddziale.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami w momencie gdy jeden pojazd zatrzymuje się przed przejściem, aby przepuścić pieszych, samochód jadący obok również musi to zrobić. Wszystko wskazuje na to, że kierująca peugeotem zlekceważyła zasady ostrożności i bezpieczeństwa. Za te rażące nieprawidłowości funkcjonariusze z drogówki zatrzymali jej prawo jazdy.

Policjanci pod nadzorem prokuratury będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności i przyczyny tego zdarzenia. Źródło: KMP Kalisz