Wolsztyn – Kolejny raz zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu

Policjanci Wydziału Prewencji wolsztyńskiej jednostki podczas pełnionej w miniony poniedziałek służby patrolowej zwrócili uwagę na uszkodzonego Opla Corsę jadącego ulicą Przemysłową. Zatrzymany do kontroli mężczyzna, jak się niebawem okazało znajdował się pod wpływem alkoholu, a uszkodzenia samochodu były konsekwencją spowodowanej kilka dni wcześniej kolizji. Wolsztynianin trafił do policyjnego aresztu, a dziś decyzją Prokuratora zastosowano wobec niego dozór policji …

wolsztyn 108.02.2016r. ok.godz. 10:00 na ul. Przemysłowej w Wolsztynie policjanci Wydziału Prewencji zwrócili uwagę na Opla Corsę noszącego wyraźne ślady udziału w kolizji. Kierowca – 38-letni wolsztynianin –  został zatrzymany do kontroli drogowej. Już pierwsza chwila rozmowy dała policjantom podstawę do podejrzenia, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu. Potwierdziło to późniejsze badanie alkotestem, które wykazało  1,07 mg/l (2,24 promila). Legitymowanie mężczyzny pozwoliło natomiast na ustalenie, że kilka dni wcześniej – w piątek, 5 lutego – został zatrzymany za jazdę w stanie nietrzeźwości ( w jego organizmie znajdowało się 3,82 promila alkoholu) oraz spowodowanie kolizji i uszkodzenie kilku zaparkowanych samochodów.

Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu. Dziś usłyszał kolejny w ostatnich dniach zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

Prokuratura Rejonowa w Wolsztynie zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Kara z jaką musi się liczyć to nawet 2 lata więzienia.

Źródło: KPP Wolsztyn – Wojciech Adamczyk