Anita Gargas oskarżyła Krzysztofa Rutkowskiego o agenturalną przeszłość! Teraz dziennikarka TVP będzie się z tego tłumaczyć przed sądem!

Przypomnijmy, że nadanym 27 maja 2017 roku „Magazynie śledczym Anity Gargas” dziennikarka bezkrytycznie zarzuciła Krzysztofowi Rutkowskiemu pozostawienie rodziny Karoliny Kaczorowskiej bez rozwiązania zagadki śmierci ich córk oraz o powiązania ze komunistycznymi służbami specjalnymi w Wiedniu gdzie w 1990 roku założył biuro. Szkopuł w tym, że dziennikarka TVP za nic miała etykę oraz rzetelność dziennikarską i nie zwróciła się do Krzysztofa Rutkowskiego by odniósł się do tych bezpodstawnych zarzutów.

received_1433584440011159

– Dlaczego nie zaprosiła mnie Pani do programu? Dlaczego nie zwróciła się Pani do mnie w tak poważnych sprawach o odniesienie się do nich? Chodzi o elementarną rzetelność dziennikarską! – pytał emocjonalnie Krzysztof Rutkowski, Anitę Gargas po wyjściu na sądowy korytarz.

Obrońca dziennikarki TVP Anity Gargas, adwokat Hubert Kubik, uznał rzetelność dziennikarską za „element nie mieszczący się w obowiązku wynikającym z Prawa Prasowego”! Sama Anita Gargas zaś poprosiła policję o ochronę przed dziennikarzami.

Więcej o sprawie przeczytasz na:

http://www.patriot24.net/video-rzetelnosc-u-anity-gargas-z-tvp-nieistotna-tak-twierdzi-jej-adwokat-z-procesu-z-rutkowskim,19099