Autostopowicz ukradł kierowcy ciężarówki 850 euro, 600 zł oraz kartę bankomatową i dokumenty tj. dowód osobisty i prawo jazdy!

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali mężczyznę, który dokonał kradzieży portfela. Do zdarzenia doszło podczas jazdy „autostopem”. Jeden z autostopowiczów w czasie podróży wykorzystał moment nieuwagi kierowcy i ukradł portfel z zawartością gotówki w kwocie 850 euro i 600 złotych oraz dokumentów i karty bankomatowej.

Do zdarzenia doszło w środę 08 lutego 2017 roku, około godziny 12:00. Mieszkaniec Jastrowia jadąc samochodem ciężarowym MAN trasą Radawnica – Grodno będąc w miejscowości Radawnica zabrał na „stopa” dwóch mężczyzn. Przez kilka kilometrów podróży nic nie zapowiadało nieoczekiwanego zwrotu sytuacji. Pasażerowie  podziękowali za jazdę i wysiedli na skrzyżowaniu do miejscowości Grodno. Po chwili kierujący samochodem MAN zorientował się, że z jego saszetki, która znajdowała się w tylnej części kabiny zginął portfel wraz z zawartością. Pokrzywdzony stracił pieniądze w kwocie 850 euro i 600,- złotych oraz kartę bankomatową i dokumenty tj. dowód osobisty i prawo jazdy.

Powiadomiony o kradzieży dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotowie skierował na miejsce patrol Policji. Policjanci na podstawie rysopisów bardzo szybko wytypowali autostopowiczów, którymi okazali się być dwaj mieszkańcy miejscowości Grodno. W toku bezpośrednio podjętych czynności zatrzymano jednego z mężczyzn lat 36, który przyznał się, do dokonania kradzieży portfela wraz z zawartością. Skradziony portfel, karta bankomatowa, dokumenty i gotówka w której brakowało 300,- złotych wróciły do kierowcy. Sprawca kradzieży trafił do policyjnego aresztu. Przestępstwo którego się dopuścił zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat pięciu. Teraz o o jego dalszym losie zadecyduje Sąd. Źródło: KPP Złotów