Autostrada A2 – Pędził BMW ponad 250km/h – FILM

Lubuscy policjanci z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady przerwali niebezpieczną jazdę kierowcy, który pędził autostradą A2 ponad 250 km/h. 43-latek został ukarany mandatem, a jego konto „wzbogaciło” się o 10 pkt karnych. Wszystko zostało nagrane przez policyjny videorejestrator.

Autostradą można podróżować bezpiecznie z prędkością powyżej 100 km/h. Niestety część kierowców zapomina, że nawet na takiej drodze obowiązują ograniczenia. Dlatego przypominamy, że w Polsce na autostradzie można jechać z maksymalną prędkością 140 km/h. Najwyraźniej o tym ograniczeniu zapomniał mężczyzna, który pędził lubuskim odcinkiem autostrady A2 252 km/h. Tym samym kierowca bmw jechał za szybko o ponad 110 km/h. Przy takiej prędkości nawet najmniejszy błąd mógł doprowadzić do tragedii. Ta niebezpieczna jazda została zarejestrowana przez kamerę w nieoznakowanym radiowozie.

Okazało się, że za kierownicą bmw siedział zdziwiony, że Policja go dogoniła 43-letni kierowca. Czujni policjanci, którzy dbają o bezpieczeństwo na lubuskim odcinku autostrady A2, nałożyli na nieodpowiedzialnego kierowcę mandat w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych.

Źródło: Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.