Biblioteka w Wielichowie zaprasza na wystawę Wielkopolska Press Photo

Biblioteka w Wielichowie zaprasza na wystawę Wielkopolska Press Photo832acde052d8c60da3f1f3316c67cce1

Biblioteka w Wielichowie zaprasza na wystawę Wielkopolska Press Photo. Największy konkurs fotografii w Wielkopolsce, który od 15 lat daje szansę zaprezentowania dorobku najlepszym fotografom z Wielkopolski.

Kolejny konkurs Wielkopolska Press Photo rozstrzygnięty! Zdjęcia można oglądać na wystawie w Bibliotece w Wielichowie. Na konkurs 115 autorów przesłało 1500 zdjęć. Uczestnicy jak w latach poprzednich rywalizowali w pięciu kategoriach: Wydarzenia, Człowiek i jego pasje, Życie codzienne, Sport, Przyroda i Ekologia. Prace oceniało jury, na którego czele stanął w tym roku Wojciech Grzędziński, fotoreporter wojenny oraz laureat III miejsca w konkursie Word Press Photo 2009 roku.

W kategorii Człowiek i jego pasje zwycięzcą został Artur Kucharczak za zestaw zdjęć „Kulturyści” przedstawiający małe przydomowe siłownie, który pięknie pokazuje pasję i ludzi jej oddanych oraz trafnie ilustrujący polską rzeczywistość. Artur Kucharczak 3 czerwca był gościem Biblioteki i uczestniczył w spotkaniu z sympatykami jego fotografii.