Biofarm Basket Poznań po wyjazdowym spotkaniu z Kotwicą Kołobrzeg czeka na Max Elektro Sokół Łańcut

22-10-2016 Biofarm Basket Poznań – Max Elektro Sokół Łańcut
A3_plakat_basket_poznan_06102016_lancut
Wczoraj odbyła się 5. kolejka 1. ligi koszykówki, w której Biofarm Basket Poznań zmierzył się na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg. Po wyrównanym meczu i walce do ostatnich minut zawodnicy trenera Szurka ostatecznie ulegli gospodarzom trzema punktami.
Spotkanie rozpoczęło się od niemocy strzeleckiej obu drużyn, bowiem przez niemal trzy pierwsze minuty meczu nikt nie potrafił zdobyć punktu. Niemoc przełamała trójka Pawła Pawłowskiego, która rozwiązała worek Kotwicy i to gospodarze po pierwszej kwarcie schodzili z parkietu jako zwycięzcy. Druga kwarta wyglądała już zupełnie inaczej. Biofarm Basket szybko odrobił stratę, by pod koniec pierwszej połowy prowadzić 29:25. Przez niecałe 8 minut drugiej kwarty Biofarm Basket Poznań zdobył 16 oczek przy jedynie 3 rzuconych przez drużynę trenera Blechacza.
Początek 3. kwarty również należał do poznaniaków, którzy zdołali wyjść na 10-punktowe prowadzenie. Wtedy w szeregach zawodników Przemysława Szurka nastąpił kryzys, który doprowadził do 1-punktowej przewagi gospodarzy na koniec trzeciej części gry.
Przed ostatnią odsłoną meczu wynik był zatem kwestią otwartą. Walka o zwycięstwo była bardzo zacięta. Najpierw na 5-punktowe prowadzenie wyszedł BBP, jednak Kotwica zdołała odrobić stratę i na 1,5 minuty przed końcem to ona uzyskała 4-punktowe prowadzenie, którego nie oddała już do końca meczu.

Kotwica Kołobrzeg – Biofarm Basket Poznań 61:58 (16:9, 9:20, 19:14, 17:15)

BBP: Wieloch 13, Struski 10, Smorawiński 7, Kurpisz 5, Fiszer 7, Migała 4, Metelski 4, Frąckowiak 3, Ryżek 3, Bręk 2

Kotwica: Włodarczyk 15, Bodych 13, Przyborowski 12, Pawłowski 11, Neumann 5, Mieczkowski 4, Suliński 1, Hanke 0, Dobriański 0

Już w sobotę na koszykarzy Biofarm Basket Poznań czeka kolejne spotkanie – do Poznania przyjeżdża Max Elektro Sokół Łańcut, który w 5 meczach zdobył komplet punktów. Czy młodym poznaniakom uda się urwać punkt liderowi? Jak pokazały dotychczasowej mecze drużyny trenera Szurka, każdy wynik jest możliwy. Jedno jest pewne – emocji nie zabraknie, bo w rozgrzewaniu kibiców do czerwoności nasi koszykarze zaczynają być specjalistami. Mecz Biofarm Basket Poznań – Max Elektro Sokół Łańcut rozpocznie się o godz. 15:45 w hali Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 4.
Na dodatkowe atrakcje w sobotę zaprasza kibiców firma BIOFARM. Mecze drużyny Biofarm Basket Poznań to bowiem nie tylko wydarzenie sportowe, lecz także miejsce propagowania  zdrowego trybu życia. Podczas najbliższego meczu na stoisku firmy BIOFARM będzie można wykonać bezpłatne pomiary składu masy ciała oraz zasięgnąć porad dietetyka i promotora zdrowia. Stoisko czynne będzie już od godz. 15:15. Zapraszamy!