Biuro Rutkowski odbiera 10-tony pojazd pancerny TUR VI od AMZ – Kutno S.A. – briefing prasowy 5 sierpnia br. w Kutnie

To już dziś Krzysztof Rutkowski pojawi się w Kutnie by w fabryce AMZ – producent pojazdów do zadań specjalnych m.in. dla Polskiej Policji, odbierze 10 tonowy specjalny pojazd opancerzony dla swojego Biura TUR VI. Jeszcze niedawno pojazdy tego typu użytkowane były jedynie przez wyselekcjonowane jednostki wojskowe, w 2019 roku kilka sztuk tego pojazdu trafiło do Polskiej Policji teraz kolejna sztuka zasili park maszyn Rutkowski Patrol.

W Polskiej Policji pojazdy tego typu wykorzystywane są przez antyterrorystów! Jakie zadania będzie spełniał pancerny pojazd TUR VI w Biurze Rutkowski? Na to i inne pytanie odpowie Krzysztof Rutkowski już dziś 5 sierpnia 2021 r. o godzinie 13:30 przed bramą wjazdową do firmy AMZ – Kutno SA w Kutnie, przy ul. Sklęczkowskiej 18, podczas briefingu prasowego Krzysztofa Rutkowskiego w trakcie, którego zostanie zaprezentowany opancerzony pojazd TUR VI.

https://www.youtube.com/watch?v=AC7RgWqTcoQ&t=1s

Model TUR VI jest zbudowany na bazie amerykańskiego Forda 550. Ta znakomita płyta podłogowa pozwala na jazdę z pełnym ekwipunkiem w ekstremalnych warunkach bojowych. Ten pojazd pancerny może zabrać na pokład 9 żołnierzy. W dachu znajduje się właz umożliwiające ich błyskawiczną ewakuację na pole walki. Prawie 7-litrowy, potężny silnik dieslowski zapewnia bardzo dynamiczną jazdę tego 10-tonowego „POTWORA”.