Był poszukiwany przez Interpol, ukrywał się przez 11 lat! Policjanci zatrzymali go podczas prac polowych na wielkopolskiej wsi!

Nikt nie może czuć się bezkarnie. Dowodem na to stwierdzenie może być zatrzymanie mieszkańca Piecewa ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości przez 11 lat.

20 kwietnia br. policjanci Komisariatu Policji w Krajence zatrzymali 57-letniego mieszkańca miejscowości Piecewo, który przez 11 lat ukrywał się przed Wymiarem Sprawiedliwości. Był poszukiwany trzema listami gończymi wydanymi przez Prokuraturę i Sąd Rejonowy w Złotowie. Przez lata ukrywał się za granicą, gdzie był poszukiwany przez Interpol.Do odbycia ma zaległą karę pozbawienia wolności m.in. za kierowanie gróźb karalnych, zniszczenie mienia, niestosowanie się do sądowego zakazu kierowania pojazdem oraz naruszenie nietykalności policjanta.

Zatrzymanie mężczyzny to efekt zaangażowania oraz wnikliwej pracy dzielnicowego gm. Tarnówka oraz kryminalnych z Komisariatu Policji w Krajence. Dzielnicowy będąc w obchodzie rejonu służbowego zauważył mężczyznę jadącego po polu ciągnikiem. Skojarzył fakt, iż może to być osoba od wielu lat poszukiwana do odbycia kary.

Aby zatrzymać poszukiwanego, policjanci użyli fortelu. Poprosili jadącego ciągnikiem mężczyznę o pomoc przy zepsutym samochodzie. Mężczyzna wysiadł z ciągnika i wtedy został zatrzymany. Był zupełnie zaskoczony i nie stawiał oporu. Teraz odbędzie zaległą karę. Źródło: KPP Złotów