CBŚP – Wpadli z fałszywym czekiem na 40 mln euro

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 3 obcokrajowców próbujących dopuścić się wielomilionowego oszustwa. Mężczyźni posługując się sfałszowanym czekiem, chcieli wypłacić w jednym z poznańskich banków 40 milionów euro. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji uzyskali informację o osobach szukających sposobu uzyskania wielomilionowej kwoty z tytułu realizacji podejrzanego czeku. Ustalili, że mężczyźni mają zrealizować czek w jednym z poznańskich banków. Opiewał on na 40 milionów euro.

Policjanci zorganizowali zasadzkę i zatrzymali trzy osoby – dwóch obywateli Niemiec i jednego obywatela Brazylii. Najstarszy z nich miał 75 lat. Czek został zabezpieczony. Jak ustalili funkcjonariusze wystawcą czeku był portugalski oddział jednego z dużych europejskich banków. Policjanci dokładnie sprawdzili dokument i potwierdzili, że jest fałszywy.

W Prokuraturze Rejonowej Stare Miasto w Poznaniu zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty próby oszustwa dotyczące mienia znacznej wartości i puszczenia w obieg podrobionego czeku płatniczego. Za te przestępstwa grozi od roku do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanych zastosowano poręczenia majątkowe.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – CBŚP