Centrum Sportu z basenem w Nowym Tomyślu – marzenia czy realna wizja przyszłości?

Z inicjatywy Pana Tomasza Radwana w poniedziałek, 6 czerwca 2016r., w budynku Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji w Nowym Tomyślu odbyło się spotkanie ponad podziałami w sprawie możliwości powstania w Nowym Tomyślu centrum sportowego wraz z basenem.

W spotkaniu wzięli udział m.in. Tomasz Radwan (inicjatora spotkania), Adam Polański, Marcin Brambor, Dominik Handzewniak oraz działacze sportowi z naszego miasta m.in. Ryszard Bronowicki (Nowotomyski Klub Biegacza) i Piotr Kostecki (NAP Nowy Tomyśl), Mirosław Górny ( NKT ) .

nowy tomyś centrum spotkanie

Rozmawiano w bardzo przyjaznej atmosferze, a wszelkie uwagi i propozycje miały charakter merytoryczny i były bardzo rzeczowe.
Pojawiły się głosy i sugestie by w ramach centrum powstały:
– Basen rekreacyjno-kąpielowy.
– Stadion lekkoatletyczny (z pełną infrastrukturą do uprawiania lekkiej atletyki).
– Boisko piłkarskie (wewnątrz boiska lekkoatletycznego).
– Boisko treningowe.
– Korty tenisowe kryte.
– Boiska do siatkówki plażowej, z możliwością adaptacji na boisko do piłki nożnej plażowej.
Bar-restauracja
– Kręgielnia
– Squash
– Miejsce hotelowe
– Fitness i siłownia

– Kluczowe dla powstania Centrum Sportu z prawdziwego zdarzenia jest lokalizacja oraz finansowanie tej inwestycji – mówi Tomasz Radwan. Jest to pierwsze i nieostatnie spotkanie w tej kwestii. Wspólnie ponad podziałami uzgodniliśmy, że Nowy Tomyśl zasługuje na miejsce gdzie będzie można aktywnie spędzić wolny czas… – dodaje.

– Mimo ostatnich wydarzeń jakie dzieją się w Nowym Tomyślu, ze spotkania wychodzę bardzo podbudowany. I choć jest to na dzień dzisiejszy wizja przyszłości, mam jednak nadzieję, że razem uda się nam wybudować Centrum Sportu z basenem i innymi obiektami sportowo-rekreacyjnymi – mówi nam Adam Polański.

Podczas rozmów, uczestnicy zadeklarowali wszelką pomoc w przygotowaniu projektu. Zostanie powołany Społeczny Komitet Wspierania Budowy Centrum Sportu w Nowym Tomyślu, którego celem będzie lobbowianie tej inwestycji we wszystkich możliwych instytucjach nie tylko na szczeblu gminnym i powiatowym, lecz także wojewódzkim i ogólnokrajowym.

Redakcja portalu NaszaWielkopolska.pl bacznie będzie przyglądać się pracy komitetu, a wszelkie informację dotyczące budowy Centrum Sportu z basenem w Nowym Tomyślu będziemy publikować na bieżąco…

Przypomnijmy, że nie tak dawno jedno jedno sportowe marzenie w Nowym Tomyślu się już spełniło…

Foto przykładowej wizualizacji: www.facebook.com/BudujemyCentrumSportu