Chciał się powiesić na sznurku, na słupie energetycznym! Był już 7 metrów nad ziemią z pętlą na szyi! Uratowali go Policjanci!

W dniu 13 grudnia br. około godziny 14:30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie został telefonicznie poinformowany, że 24 – letni mężczyzna chce odebrać sobie życie.

Mieszkaniec gminy Perzów miał zabrać ze sobą sznur na którym chciał się powiesić na jednym z pobliskich słupów energetycznych.Niezwłocznie w rejon wskazanego miejsca wysłano patrol policji oraz służby ratunkowe. Policjanci, po przybyciu na miejsce zauważyli mężczyznę, który znajdował się  na słupie energetycznym na wysokości około 7 metrów na ziemią. Mężczyzna  miał zadzierżnięty na szyi sznur.

img_0829

Desperat groził, że skoczy gdy tylko ktoś zbliży się do niego  i będzie próbował mu pomóc.  Rozpoznał on jednego z policjantów i tylko jemu pozwolił podejść bliżej słupa. Policjant podjął negocjacje z desperatem w trakcie których ustalił, że mężczyzna chce popełnić samobójstwo ponieważ ma problemy osobiste.

Po około 30 minutach negocjacji  zszedł na ziemię. Był pod wpływem alkoholu. Szybka interwencja funkcjonariuszy oraz podjęte negocjacje udaremniły próbę targnięcia się na własne życie. Mężczyzna został przekazany ratownikom medyczny oraz przewieziony do kępińskiego szpitala.

Źródło: KPP Kępno