Chodzież – Bez prawa jazdy za to pod wpływem amfetaminy z trojgiem pasażerów! Kilkunasto kilometrowy pościg zakończył się zatrzymaniem

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży 10 grudnia br. zatrzymali kierowcę, który kierował pojazdem będąc pod wpływem amfetaminy. Do zatrzymania doszło po kilkunasto kilometrowym pościgu. Nie jest to jedyny grzech na koncie 25-latka powiatu chodzieskiego.
pościg zatrzymanie1

W sobotę w godzinach wieczornych patrol Policji w centrum Chodzieży zauważył samochód, którego kierowca na widok radiowozu nagle gwałtownie ruszył. W związku z tym policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli. Włączyli sygnały świetlne i akustyczne i ruszyli za pojazdem. Kierowca laguny widząc za sobą patrol przyspieszył, a następnie energicznie dodał gazu i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg za samochodem. W trakcie ucieczki kierujący wielokrotnie stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego, wyprzedzał inne pojazdy, jechał lewym pasem, zmuszając jednocześnie innych kierowców do gwałtownego hamowania i zjeżdżania z drogi. Po kilkunastu kilometrach brawurowej i niebezpiecznej jazdy został zatrzymany.

Jak się okazało, pojazdem kierował 25-letni mieszkaniec powiatu chodzieskiego. Mężczyzna był trzeźwy ale przeprowadzone badanie na obecność narkotyków w organizmie wykazało, że był pod wpływem amfetaminy. Na domiar złego okazało się, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. W samochodzie, który prowadził znajdowało się jeszcze troje pasażerów.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut dotyczący narażenia pasażerów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w związku z kierowaniem pojazdem pod wpływem amfetaminy. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa, jednakże odmówił składania wyjaśnień. Sprawa jest w toku.

Źródło: KPP Chodzież