Chodzież – Dyżurna chodzieskiej komendy ratuje życie 8-letniej dziewczynki! Wielki „szacun” dla Pani Komisarz Agnieszki Madera-Łakietek

Oficer dyżurny komisarz Agnieszka Madera-Łokietek słucham… W ten sposób rozpoczęła się rozmowa telefoniczna, która jak się okazało, być może zapobiegła tragedii 8- letniej dziewczynki.

Godzina 1.30 w nocy, gdy na stanowisku kierowania Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży zadzwonił telefon. Słuchawkę podniosła komisarz Agnieszka Madera-Łokietek, oficer dyżurny, pełniąca w tym dniu służbę. W słuchawce bardzo zdenerwowany kobiecy głos krzyczy. Z potoku słów można było wyłapać pojedyncze słowa… że dziecko nie reaguje, nie może oddychać i dostało drgawek.

Kobieta z nerwów przypadkowo wybrała numer alarmowy 997, chcąc uzyskać pomoc. Prowadząca rozmowę komisarz Agnieszka Madera Łokietek poprosiła, aby kobieta się uspokoiła i podała adres pod którym się znajduje. Na podstawie wyłapanych strzępków informacji przekazywanych przez bardzo zdenerwowaną kobietę domyśliła się, że dziecko miało najprawdopodobniej silny atak padaczkowy. Oficer dyżurny poinstruowała zgłaszającą, aby sprawdziła czynności życiowe tj. oddech i tętno. Następnie poprosiła, aby kobieta ułożyła swoje dziecko w pozycji bezpiecznej, odchyliła głowę oraz sprawdziła, czy córka nie ma żadnych obcych przedmiotów w jamie ustnej. Gdy zgłaszająca wykonała te czynności powiedziała, że dziecko zaczęło oddychać.

Równolegle komisarz Agnieszka Madera – Łokietek skontaktowała się z Pogotowiem Ratunkowym i przekazała wszystkie zebrane informacje oraz adres, pod którym doszło do zdarzenia. Poinformowała zgłaszającą, że pogotowie jest już w drodze, a także, że za chwilę skontaktuje się z nią dyspozytor pogotowia, dlatego musi się rozłączyć. Po kilku minutach komisarz Agnieszka Madera Łokietek skontaktowała się ponownie ze zgłaszającą. Kobieta już spokojniejszym głosem powiedziała, że córka oddycha ale nadal jest nieprzytomna. Oficer dyżurny powiedziała, że karetka jest już w drodze i za chwilę ratownicy powinni być na miejscu.

Wcześniejsze przypuszczenia się potwierdziły, 8 – letnie dziecko miało silny atak padaczkowy. Dzięki odpowiedniej reakcji komisarz Agnieszki Madery – Łokietek udało się zapobiec tragedii, do której doszłoby w środku nocy.

Źródło: KPP Chodzież