Chodzież – Pijany kierowca = Hyundai w rowie! Grozi mu do 2 lat

W środę kompletnie pijany kierowca wjechał do rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

O sporym szczęściu może mówić 21-latek z powiatu chodzieskiego, którym w nocy 31 sierpnia w Podaninie wjechał do rowu. O zdarzeniu policja została powiadomiona przez kierowcę ciężarówki, który widząc leżący w rowie pojazd, zatrzymał się, by udzielić pomocy. Ku jego zdumieniu, kierowca osobówki oraz jego pasażer byli kompletnie pijani. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zdarzenia, kierowca samochodu marki Hyundai na widok radiowozu wyszedł z pojazdu, po czym usiłował chwiejnym krokiem uciec. Chwilę po tym, był już w rękach Policji. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, jego towarzysz blisko 3.

Maciejowi P. zatrzymano prawo jazdy, które miał niespełna 2 lata. Teraz odpowie przed sądem. Należy mieć nadzieję, że wymierzona kara będzie na tyle dotkliwa, że zmieni jego sposób myślenia na temat bezpieczeństwa na drodze.