Chodzież – Po pijaku wyładował swoją agresję na samochodach! Grozi mu do 5lat

Policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Chodzieży, który będąc pijanym wyładował swoją agresję na dwóch samochodach i uszkodził je. Zgodnie z prawem mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 1 września w centrum Chodzieży. Wówczas to zgłaszający telefonicznie poinformował dyżurnego jednostki o fakcie uszkodzenia jego pojazdu przez pijanego mężczyznę. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol ustalił, że pijany mężczyzna rzucił cegłą w zaparkowany przy ul. Kościuszki samochód marki Peugeot Boxer. Kiedy właściciel pojazdu zwrócił mu uwagę, ten wpadł w jeszcze większy szał i zaczął kopać auto. Po chwili wbiegł na teren jednej z posesji, po czym z okna znajdującego się na parterze budynku, rzucił butelką alkoholu w stojący nieopodal samochód marki VW Golf.

Policjanci znając rysopis sprawcy, poszli pod wskazany adres i zatrzymali agresywnego mężczyznę. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że Krzysztof K. miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił wprost do izby wytrzeźwień w Pile. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty uszkodzenia dwóch pojazdów, do których się przyznał i złożył wyjaśnienia. Tłumaczył, że przyczyną, dla której tak się zachowywał, był nadmiar wypitego alkoholu. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Wandalowi zgodnie z prawem grozi kara nawet 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Chodzież