Chodzież – Poranny karambol na drodze powiatowej! Zdjęcia

W piątek nad ranem w Budzyniu doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Na drodze powiatowej zderzyło się kilka samochodów. Na szczęście nikt nie zginął. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży.

Dzisiaj przed godziną 6.00 dyżurny chodzieskiej Policji telefonicznie został poinformowany przez Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w Budzyniu na drodze powiatowej prowadzącej do Dziewoklucza. W zdarzeniu tym uczestniczyło 9 samochodów osobowych. Badania trzeźwości wykazały, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Spośród 17 osób, które brały udział w karambolu tylko jedna osoba doznała obrażeń ciała. Jest to 68-letni mieszkaniec Gołańczy. Mężczyzna został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Chodzieży. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Podkreślić w tym miejscu należy, że warunki na drodze były fatalne. Nad ranem padał deszcz. Cały czas utrzymywała się gęsta mgła, przez co widoczność była znacznie ograniczona. Droga była oblodzona.

Policyjni śledczy zabezpieczyli na miejscu materiał dowodowy, przesłuchali świadków, przeprowadzili oględziny. Przyczynę i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wągrowcu.

Droga przez kilka godzin była całkowicie zablokowana. Możliwy był objazd przez osiedle Piaski w Budzyniu. Źródło: KPP Chodzież