Chodzież – Rażąco przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym, stracił prawo jazdy

Policjanci ruchu drogowego chodzieskiej Policji zatrzymali w ostatnich dniach prawo jazdy kierowcy, który dopuścił się rażącego przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Przypomnijmy, że obowiązujące od ubiegłego roku przepisy, zaostrzają sankcje wobec takich kierowców.
Do zdarzenia doszło w Wymysławiu. Wówczas to patrol ruchu drogowego zauważył pędzącego przez wieś kierowcę samochodu marki VW Passat. Jak się okazało mężczyzna jechał z prędkością 108 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Sprawca wykroczenia za swoją brawurową jazdę ukarany został mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz 10 punktami karnymi. W myśl obowiązujących przepisów zatrzymano mu także uprawnienia do kierowania.

Policja przypomina, że zgodnie z przepisami prawo jazdy zostanie przesłane do właściwego starosty, który decyzją administracyjną formalnie zatrzyma je na 3 miesiące. Jeśli w tym okresie ujawniony zostanie fakt ponownego kierowania pojazdem, wówczas będzie skutkowało to wydłużeniem tego okresu do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie już cofnięcie uprawnień do kierowania pojazdami.

Zatem drodzy kierowcy, zdejmijmy nogę z gazu, kiedy wjeżdżamy w obszar zabudowany. I nie chodzi bynajmniej tylko o utratę uprawnień do kierowania, ale co ważniejsze, o życie nasze i innych osób.

Źródło: KPP Chodzież