Co ten #twójstary wymyślił na Święta… – Świąteczne atrakcje dla małych i dużych w Starym Browarze

Świąteczne atrakcje dla małych i dużych w Starym Browarze

W przedświąteczne weekendy #twójstary tradycyjnie przygotował wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, wprowadzających w świąteczny nastrój. Znajdą tu jedną z największych w Poznaniu prawdziwych choinek, bajkowe stwory i zwierzątka, spotkają Gwiazdora, własnoręcznie zrobią lub znajdą w jednym z 200 sklepów i kilkudziesięciu świątecznych stoisk wyjątkowy prezent.

 Warsztaty dla dzieci z Kurą Domową

 10 grudnia: Ciastek

11 grudnia: Dziadek do orzechów

17 grudnia: Rękawiczki

18 grudnia: Świąteczna fotobudka

Warsztaty z uwielbianą przez najmłodszych, poznańską artystką i animatorką Kurą Domową. Dla dzieci od lat 6, o godz. 12:00 i 14:00. Zapisy w Punktach Informacyjnych osobiście, telefonicznie: 61 667 14 00 i 61 859 60 50 lub e-mailem: informacja@starybrowar5050.com.

 Warsztaty Wolnego Targu Świątecznego

 Trwającym cały weekend 10-11 grudnia targom najciekawszych lokalnych twórców towarzyszyć będą warsztaty dla dzieci. Będzie można zrobić świąteczne ozdoby i prezenty. Bez zapisów, wstęp wolny, trwają cały dzień w Galerii na Dziedzińcu Sztuki Starego Browaru.

 Świąteczne ozdoby i prawdziwa choinka

 W Starym Browarze zagościła już Ekipa Gwiazdora – renifery, wiewiórki, niedźwiedzie, chochliki, niedźwiadki, dziadki do orzechów i gigantyczne kolorowe słodkości. Obecne także w ubiegłym roku świąteczne ozdoby autorstwa Argentyńczyka Javiera Gonzáleza Burgosa, wystawiającego swoje prace m.in. w Hongkongu, Pekinie i Buenos Aires, tym razem prezentują się we wzmocnionym składzie. Na Dziedzińcu Sztuki ponownie zagościła 12-metrowa, jedna z największych w Poznaniu, prawdziwa choinka.

Świąteczne koncerty na Szachownicy

W niedziele o godz. 16:00 ramach cyklu „Młodzi wirtuozi na Szachownicy” będzie można wysłuchać koncertów najmłodszego pokolenia muzyków – najbardziej uzdolnionych uczniów poznańskich szkół muzycznych. 11 grudnia odbędzie się koncert muzyki skrzypcowej i wiolonczelowej, a 18 grudnia koncert świąteczny. Wstęp wolny.

Gwiazdor z workiem prezentów

 W weekendy w Starym Browarze jak co roku będzie można spotkać Gwiazdora z prezentami od tutejszych sklepów i restauracji. Wartość niektórych podarunków to nawet kilkaset złotych.

#twójstary pakuje prezenty

Przez cały przedświąteczny okres będzie można bezpłatnie skorzystać z pakowania prezentów w papiery oznaczone #twójstary oraz specjalne wzory stworzone przez tegorocznych warsztatowiczów Art & Fashion Forum by Grażyna Kulczyk (Pasaż 0).

Świąteczne stoiska:

Ofertę Starego Browaru przed świętami wzbogacą dodatkowe stoiska:

– stojaki do choinek Julgran – Atrium poziom -1
– pakowanie prezentów (Atrium -1)
– Manufaktura Kury Domowej – dekoracje nie tylko świąteczne z tektury i papieru (Atrium 0)
– ozdoby ze świeżego igliwia jodły (wianki, renifery, stroiki, choinki) Dziedziniec Sztuki
– Christmas Food Zone: Karpicko, Five o’clock, Petit Paris, Eat Sweet and Stay Fit, E. Wedel – świąteczne przysmaki (Pasaż 0)
– Kamiflora Christmas – świąteczne stroiki z żywych roślin (17-24.12, Pasaż 0)