Co to?! Co to?! To BMW po dachowaniu i uderzeniu w drzewo!

Dnia 27 lutego w godzinach południowych zastępy JOP z JRG-9 zostały zadysponowane do szpitala w Puszczykowie, w którym centrala monitoringu pożarowego wykryła pożar na 7 piętrze budynku. Po wstępnym rozpoznaniu i sprawdzeniu pomieszczeń przez ratowników nie stwierdzono zagrożenia.

dsc_6495_0

W trakcie końcowych czynności związanych z zaistniałym zdarzeniem Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu zadysponowało zastępy do wypadku drogowego na drodze gminnej pomiędzy Mosiną, a Sowińcem. Po dojeździe na miejsce okazało się, że wypadkowi uległ samochód osobowy, który wypadł z drogi i dachował, co spowodowało ścięcie solidnego drzewa.

dsc_6506_0

Kierowca w trakcie zdarzenia wypadł z auta i został nim przygnieciony w końcowej fazie wypadku. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej za pomocą sprzętu hydraulicznego, odłączeniu akumulatora jak i zakręceniu butli z gazem w uszkodzonym pojeździe oraz pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w przetransportowaniu rannej osoby do karetki. Strażacy usunęli także drzewo za pomocą pił mechanicznych do drewna w celu udrożnienia szlaku rowerowego i ścieżki dla pieszych. Kierowca został przetransportowany w stanie ciężkim do szpitala w Puszczykowie. W działaniach brał również udział zastęp z OSP Mosina. Źródło: PSP Poznań – Sporządził (artykuł i zdjęcia): mł.asp. Adrian Różański