Czarnków: Policja zabezpieczyła nielegalne automaty do gier.

Trzcianeccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Pile, zabezpieczyli automaty do nielegalnych gier hazardowych. Przeprowadzona w minionym tygodniu akcja zakończyła się przejęciem 2 maszyn. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej trzcianeckiego komisariatu uzyskali informację, że w jednym z lokali przy ulicy Sikorskiego mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych.

11 stycznia br. wspólnie z funkcjonariuszami pilskiego urzędu celno-skarbowego wkroczyli do wytypowanego wcześniej pomieszczenia, gdzie miały znajdować się nielegalne maszyny. Na miejscu mundurowi ujawnili i zabezpieczyli 2 automaty do gier hazardowych, których posiadanie według obowiązujących przepisów jest zabronione. Pracownicy Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili eksperyment procesowy, który dowiódł, że sposób w jaki organizowano w lokalu gry hazardowe jest przestępstwem określonym w kodeksie karno-skarbowym. Zabezpieczony sprzęt trafiły już do magazynów pilskiej służby celno-skarbowej, której funkcjonariusze będą prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja.

Warto przypomnieć, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Karolina Górzna-Kustra/ RKG  Źródło: Policja Wielkopolska 

automat