Czarnków/Trzcianka – 37-latka wyłudziła sprzęt wart blisko 30 tysięcy złotych. Grozi jej do 8lat

Trzcianeccy kryminalni zatrzymali kobietę, podejrzewaną o oszustwo. Sprawczyni wyłudziła sprzęt elektroniczny na kwotę blisko 30 tysięcy złotych. Za to przestępstwo może jej grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji w Trzciance, prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości gospodarczej, zatrzymali kobietę podejrzewaną o oszustwo. To 37-letnia mieszkanka gminy Trzcianka.

Jak wynika z ustaleń trzcianeckich funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą, kobieta w kilku sklepach na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego wyłudziła różnego rodzaju sprzęt elektroniczny na kwotę blisko 30 tysięcy złotych. Kobieta podając się za przedstawicielkę różnych instytucji, wprowadzała w błąd pracowników sklepów.  37-latka weszła w ten sposób w posiadanie różnego rodzaju sprzętu elektronicznego, który następnie zastawiała w lombardach. Część wyłudzonego towaru udało się odzyskać.

W trakcie przesłuchania podejrzana przyznała się do przedstawionego zarzutu. Prokurator Rejonowy w Trzciance zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Kobieta za swój czyn odpowie przed Sądem. Za wyłudzenia grozi jej od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Czarnków