Czarnków/Trzcianka – Bombą domowej roboty wysadzili sygnalizator! 18-latkowi grozi 8 lat za kratkami!

W miniony piątek policjanci z czarnkowskiej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Lubasz, którzy na początku stycznia tego roku, uszkodzili sygnalizator świetlny warty 1800 złotych. Dodatkowo w domu 18 – latka, śledczy ujawnili około 1,5 kilograma substancji, służących do produkcji materiałów wybuchowych.

subst_2

8stycznia br. kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie poinformowani zostali o uszkodzeniu sygnalizatora świetlnego przy ulicy Szamotulskiej w Lubaszu. Skrupulatna praca operacyjna mundurowych oraz zabezpieczone na miejscu zdarzenia ślady, pozwoliły im sądzić, że za sprawą stoi dwóch mieszkańców gminy Lubasz. Zebrany materiał dowodowy potwierdził, wcześniejsze przypuszczenia funkcjonariuszy. W piątek tj. 20 stycznia br. w ich ręce trafił 18 – latek i jego 21 – letni kolega. Podejrzani podczas przesłuchania przyznali się do uszkodzenia sygnalizatora świetlnego, petardą wyprodukowaną samodzielnie.

subst_1

Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych zamieszkiwanych przez nastolatka, śledczy ujawnili w garażu około 1,5 kilograma substancji, służących do produkcji materiałów wybuchowych. Na miejsce wezwane zostało pogotowie, straż pożarna, a także antyterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Pirotechnicy część zabezpieczonych substancji zneutralizowali na poligonie, a pozostałą przekazali do laboratorium kryminalistycznego, celem przeprowadzenia szczegółowych badań.

Niewykluczone, że 18 – latek wkrótce usłyszy zarzut wytwarzania i posiadania substancji niebezpiecznych, za który grozi do 8 lat pozbawienia wolności.