Czy kierowcy ciężarówek traktują A2 jako autostradę do nieba? Wyniki weekendowej kontroli ITD!

Jazda bez nakazanego odpoczynku czy w stanie wykazującym spożycie? To tematy wciąż aktualne przynajmniej wśród niektórych kierowców tirów! Niestety, ale wciąż ograniczone zaufanie do wielu kierowców na drodze, to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy chcą dojechać do celu w jednym kawałku.

20170131_02

Podczas minionej nocnej akcji Wielkopolskiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu prowadzonej z niedzieli na poniedziałek, powiało grozą. Na autostradzie A2 w miejscowości Żdzary, przy punkcie poboru opłat w kierunku na Świecko, ujawniono kolejny już w ciągu tygodnia przypadek nielegalnego posługiwania się wykresówką tachografu innego kierowcy. W ten sposób kierowca jechał niejako za siebie i za kolegę, którego kartę miał ze sobą i jej używał. Oczywiście nie odpoczywał, co zostało ustalone na podstawie analizy okazanych dokumentów.

20170131_01

Inspektorzy uniemożliwili również dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy tira, u którego stwierdzono 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został przekazany patrolowi KMP w Koninie.

Ze względu na zły stan techniczny pojazdu i naczepy zatrzymano także dwa dowody rejestracyjne. Nałożono 13 mandatów karnych na łączną kwotę 4,450 zł oraz wszczęto jedno postępowanie administracyjne zagrożone karą w wysokości 1050 zł.

20170131_03

Przypomnijmy, że w ostatnim tygodniu, to już kolejny przypadek ujawnienia manipulacji w zapisie tachografu. Podczas niedzielnej akcji 22 stycznia na punkcie poboru opłat Gołuski i Lądek, także na autostradzie A-2, inspektorzy z Poznania ujawnili jeden wyłącznik tachografu oraz magnes przy impulsatorze skrzyni biegów. Źródło: WITD

One thought on “Czy kierowcy ciężarówek traktują A2 jako autostradę do nieba? Wyniki weekendowej kontroli ITD!

Możliwość komentowania została wyłączona.