Czy kobiety jeżdżą po pijaku? TAK! 53-latka miała 2,5 promila, a 23-latka 1,5 promila!

W ciągu kilku godzin dwie kobiety straciły prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu, a wszystko to na drogach powiatu jarocińskiego! Jedna z zatrzymanych kierowała samochodem mając 2,5 a druga 1,5 promila alkoholu w organizmie.

2 lutego br. przed godz. 13.00 dzielnicowi z Jaraczewa zatrzymali w Porębie do kontroli samochód osobowy marki Fiat Uno. Podczas rozmowy z kierującą, mieszkanką gminy Jaraczewo, uwagę mundurowych zwróciło dziwne zachowanie kobiety. 53-latka wyrażała się w sposób świadczący o tym, że może być ona pod wpływem alkoholu. Badanie na urządzeniu pomiarowym wykazało że podczas kierowania pojazdem, miał on w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę. Za swój czyn odpowie ona przed sądem.

Taka sama kara grozi 23-letniej mieszkance gminy Żerków, którą policjanci zatrzymali kilka godzin później na jednej z dróg w Dobieszczyźnie. Kobieta kierowała samochodem marki Volkswagen Golf  mając w organizmie ponad 1,5 promila.

Obie panie poniosą konsekwencje za popełnione przez siebie przestępstwo. Już straciły prawa jazdy. Sąd może orzec wobec nich zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat oraz skazać je na dwa lata więzienia.