Czy to jeszcze gra operacyjna czy już nakłanianie do fałszywych zeznań? Rutkowski składa zawiadomienie

Podczas czwartkowej konferencji prasowej w Warszawie zorganizowanej w związku z pomówieniem przez świadka koronnego żony Zbigniewa Ziobro Patrycji Koteckiej, Krzysztof Rutkowski mówił o znaczeniu instytucji świadka koronnego w Polsce i świadka art. 60 k.k. Wskazywał na liczne przypadki nadużyć, jakie wiążą się z fałszywymi zeznaniami osób zatrzymanych, którym w zamian za złożenie obciążających zeznań prokuratorzy oferują wolność.

– Korzystając z takich instrumentów prokurator powinien stać na straży praworządności. A tymczasem w Koszalinie… – mówił Krzysztof Rutkowski do dziennikarzy w sali konferencyjnej warszawskiego Hotelu Gromada.

– Areszt dostałem, ponieważ nie chciałem na ciebie zeznawać. Pani Prokurator była wściekła, wstała przy świadkach policjantach i mec. Andrysiaku i zażądała bym na ciebie zeznawał cytuje bo jesteś bandytą i jeżeli na ciebie nie zeznam to składa wniosek o areszt. Ja odmówiłem i dlatego jestem tutaj. Zapytaj mec. To był szantaż – napisał w liście do Krzysztofa Rutkowskiego Dawid K.

Cały artykuł przeczytasz na: http://www.patriot24.net/video-czy-prokurator-prokuratury-rejonowej-w-koszalinie-ewelina-o-k-szantazowala-i-naklaniala-do-skladnia-falszywych-zeznan-krzysztof-rutkowski-poszukuje-osob-pokrzywdzonych-przez-koszalinskie-organa-scigania,24969