Drugi numer wielkopolskiego magazynu fantastycznego „Imaginarium Wielkopolskie” do wygrania!

Stowarzyszenie NOVUM wydało drugi numer wielkopolskiego magazynu fantastycznego „Imaginarium Wielkopolskie”. Magazyn zawiera prace graficzne oraz opowiadania pisane przez wielkopolskich twórców i nawiązujące do naszego regionu. W drugim numerze czeka na czytelników, m.in. legenda o woju z grodu Poznana, przerażająca wizja przyszłości w opowiadaniu „Oko za oko” rozgrywającym się w Środzie Wielkopolskiej, wciągające misterią świata przedstawionego goblińskie podziemia w „Jarim” pióra poznańskiego podróżnika, a także fascynujący, acz wywołujący grozę „Złoty wąż”. Magazyn jest bogato ilustrowany fantastycznymi dziełami wielkopolskich autorów.

Magazyn będzie kolportowany nieodpłatnie w różnych miejscach Wielkopolski, a by móc wygrać „Imaginarium Wielkopolskie” z dostawą do domu należy do 14.12.2022 r. wysłać na adres: imaginarium.wiekopolskie@gmail.com odpowiedź na następujące pytanie: „Jakie miejsce w Wielkopolsce, o którym nie wspomina żadna legenda (może to być również miejsce współczesne), zasługuje na własną legendę i dlaczego?”. Pytanie to nawiązuje do okładki najnowszego numeru, w którym przedstawiono legendę o wrzesińskich czarownicach. Pięcioro autorów najciekawszej odpowiedzi otrzyma przedpremierowo egzemplarz magazynu, który zostanie wysłany do zwycięzców drogą pocztową. Nie ma znaczenia kolejność odpowiedzi. Wyniki konkursu zostaną opublikowane do 17.12.2022 r. na Facebooku Stowarzyszenia NOVUM, a nagrody rozesłane do 20.12.2022 r.  

Magazyn „Imaginarium Wielkopolskie” w niekonwencjonalny sposób promuje Wielkopolskę a mieszkańcom województwa daje możliwość prezentowania swojej twórczości. Drugi numer wyjdzie w liczbie co najmniej 100 egzemplarzy i będzie można otrzymać go nieodpłatnie po premierze w różnych punktach Wielkopolski. Poza wersją papierową będzie kolportowana także wersja cyfrowa. Wszystkie informacje o tym gdzie i kiedy można zdobyć magazyn będą ukazywać się na Facebooku Stowarzyszenia NOVUM oraz na stronie www.stowarzyszenienovum.wordpress.com.

 Projekt jest dofinansowany z budżetu Województwa Wielkopolskiego.