Dwa lata temu Rutkowski doprowadził do zatrzymania Darii Z. która oszukała ponad 100 osób na kwotę 10 000 000 zł! Oszustce postawiono 73 zarzuty związane z jej przestępczą działalnością

Po ponad dwóch latach po pamiętnej interwencji Krzysztofa Rutkowskiego w Chojnicach, doszło do kolejnych zatrzymań osób, które pomagały Darii Z. oszukiwać ludzi i wyłudzać pożyczki bankowe. Jak informuje Polska Agencja Prasowa w ostatnim czasie Policja zatrzymała 12 byłych i obecnych pracowników banków i instytucji finansowych. Straty wynikające z przestępczego procederu Darii Z. i  jej kompanów oszacowano na ponad 10 000 000 zł.

4 maja 2018 roku, w Chojnicach doszło do brawurowej akcji Krzysztofa Rutkowskiego. Dzięki jego działaniom doszło do zatrzymania podejrzanej o serię oszustw Darię Z. 6 maja 2018 roku, decyzją Sądu wobec Darii Z. został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Nagłośnienie sprawy w mediach spowodowało, że do Biura Krzysztofa Rutkowskiego i  prokuratury zgłaszały się kolejne poszkodowane przez nią osoby.

Tak swoje działania „na gorąco” relacjonował Krzysztof Rutkowski dwa lata temu…
– Po piątkowej akcji, podczas której zlokalizowaliśmy i przekazaliśmy policji Darię Z., która oszukała ludzi na blisko  2 000 000 zł do mojego biura zgłosiły się kolejne poszkodowane przez nią osoby. Aż trudno w to uwierzyć, ale Daria Z. oszukała trzyosobową rodzinę na 700 000 zł; wśród jej ofiar znalazła się także matka, której brakowało na wychowanie dziecka. Daria Z. wyłudziła od niej kredyt na 40 000 zł. – mówił Krzysztof Rutkowski.

Po ponad 2- letnim dochodzeniu prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku Darii Z. postawiono łącznie 73 zarzuty związane z wyłudzeniami kredytów oraz oszustwami na łączną kwotę 10 000 000zł. Śledczy ustalili także 12 osób, które pomagały Darii Z. w jej przestępczym procederze są to pracownicy banków i innych instytucji finansowych.

Daria Z. przyznała się do winy, a służby nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Wszystkim oskarżonym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.