Dziś kolejny rozprawa w procesie jaki Krzysztof Rutkowski wytoczył dziennikarce TVP Anicie Gargas oraz byłemu pracownikowi służb Piotrowi Wrońskiemu za zniesławienie.

Jak podaje portal patriot24.net: Na wrześniowej rozprawie adwokat najsłynniejszej dzienikarki śledczej TVP Hubert Kubik uznał rzetelność dziennikarską za „element nie mieszczący się w obowiązku wynikającym z Prawa Prasowego”! Czy dziś również, broniąc absurdalnych tez Anity Gargas, będzie niszczył kolejne fundamenty polskiego dziennikarstwa?

Krzysztof Rutkowski przybędzie do siedziby Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa przy ul. Ogrodowej 51a wraz ze swoim adwokatem Maciejem Morawcem. Rozprawa o sygnaturze K 466/17 rozpocznie się w sali 303 o godz. 13.

Przed wrześniową rozprawą doszło do nieprzyjemnych incydentów. Anita Gargas pytana o dowody na poparcie swoich tez, wezwała policję sądową. By chroniła ją, jako dziennikarkę, przed pytaniami dziennikarza o jej rzetelność dziennikarską!

Przypomnijmy, że w nadanym 27 maja 2017 roku „Magazynie śledczym Anity Gargas” dziennikarka bezkrytycznie zarzuciła Krzysztofowi Rutkowskiemu pozostawienie rodziny Karoliny Kaczorowskiej bez rozwiązania zagadki śmierci ich córk. Oraz o powiązania ze komunistycznymi służbami specjalnymi w Wiedniu gdzie w 1990 roku założył biuro.

Reportaż Anity Gargas – flagowej dziennikarki śledczej Telewizji Publicznej – obejrzały miliony telewidzów w Polsce i na świecie. Dziennikarka wskazywała na wątki handlu ludźmi, międzynarodową zorganizowaną grupę przestępczą, która to miała doprowadzić do śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie 30 kwietnia 2017 r..

Jako kontrast ukazała Krzysztofa Rutkowskiego, który już 12 maja 2017 r. rozwiązał zagadkę jej śmierci i wykluczył tezy forsowane przez internautów i samą Anitę Gargas. Jako przyczynę wskazał załamanie nerwowe 27-latki, która nie potrafiła odnaleźć się w Egipcie bez swojego chłopaka Markusa.

– Biorąc pod uwagę ilość i zakres tez stawianych przez Anitę Gargas i Piotra Wrońskiego, sprawę powinien zbadać chyba biegły z zakresu kosmonautyki – komentuje Krzysztof Rutkowski.