Dziś w Świętochłowicach o godz 20:00 przejdzie marsz ku pamięci brutalnie zamordowanego śp. Łukasza Prowolika

W środę, 21 sierpnia, ulicami Świętochłowic przejdzie marsz ku pamięci śp. Łukasza Porwolika. Początek zaplanowano na godzinę 20.00 na placu gen. Aleksandra Zawadzkiego.

IMG_9082

 

Uczestnicy marszu wyruszą z placu Generała Zawadzkiego, w okolicy pomnika Powstańca Śląskiego w Chropaczowie, a następnie przejdą ul. Łagiewnicką, Górną aż do budynku przy ulicy Górnej 21. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą zniczy lub świeczek.

Wydarzenie organizuje Dawid Kostempski, był prezydent Świętochłowic. w marszu wezmą udział mieszkańcy Świętochłowic, a także Pan Krzysztof Rutkowski. który był zaangażowany w poszukiwania Łukasza Porwolika i sprawców tego brutalnego mordu.

Przypomnijmy, że 35-letni chorzowianin został brutalnie zamordowany. Ostatni raz widziano go 3 sierpnia w Świętochłowicach, w rejonie ulicy Górnej 21. Jak się okazało, został zastrzelony, a bandyci w celu zatarcia śladów zbrodni spalili jego ciało. Policja zatrzymała trzy osoby związane z tą sprawą. Dwóch mężczyzn i kobietę oskarżono o zabójstwo. Przy zatrzymanych oraz w trakcie przeszukań mundurowi znaleźli broń palną, granat ręczny, środki służące do wytwarzania materiałów wybuchowych i duże ilości narkotyków. Podejrzani trafili do aresztu.

O całej sprawie Patriot24.net pisał tutaj

http://www.patriot24.net/sprawa-zaginiecia-lukasza-porwolika

źródło: patrio24.net