Gniezno – 22-latka okradała sklepy! Tłumaczyła się, że „fanty” rozdała jako prezenty

Dzięki czujności personelu sklepu gnieźnieńscy policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego  zatrzymali 22-letnią złodziejkę, która wcześniej w jednym z salonów prasowych ukradła płyty z muzyką oraz gry planszowe o wartości ponad 700 złotych. Policjanci sprawdzają, czy ma ona na koncie podobne przestępstwa. Śledczy już przedstawili kobiecie zarzut kradzieży.

W październiku br. do jednego z salonów prasowych w Gnieźnie weszła nieznana kobieta, która wykorzystując nieuwagę personelu kilka dni wcześniej ukradła towar o wartości w postaci płyt z muzyką oraz gier planszowych o wartości ponad 700 złotych. Wygląd złodziejki zapamiętały sprzedawczynie, które, gdy tylko ujrzały ją w sklepie natychmiast powiadomiły Policję.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce wylegitymowali sprawczynię, którą okazała się 22-letnia gnieźnianka. Okazało się, że kradzieże do których doszło kilka dni wcześniej zarejestrował sklepowy monitoring.

W środę, 23 listopada br. kobieta usłyszała zarzut kradzieży do którego się przyznała. Tłumaczyła śledczym, że skradzione artykuły przekazała w formie prezentów innym osobom. Teraz funkcjonariusze sprawdzają, czy 22-latka ma na koncie inne przestępstwa.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Gniezno, Zdjęcie archiwalne policji