Gniezno – 23-latka oszukała 1000osób w całej Polsce

Tymczasowy trzymiesięczny areszt zastosował Sąd Rejonowy w Gnieźnie wobec 23-letniej kobiety, która za pośrednictwem kilku portali internetowych mogła oszukać nawet 1 000 osób w całej Polsce. Podejrzana wystawiała jako nowe swoją odzież i obuwie, ostatecznie po zaksięgowaniu wpłaty nie wywiązywała się z umowy. Sprawą zajmują się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą.

Pod koniec października 2015 roku policjanci z Wydziału do Walki z Przestępstwami Gospodarczymi przedstawili zarzut oszustwa 23-letniej gnieźniance. Kobieta  za pomocą Internetu wyłudzała pieniądze. Korzystała z dwóch portali ogłoszeniowych, na których podawała dane personalne innych, zmyślonych przez siebie kobiet. Oferowała w atrakcyjnych cenach do sprzedaży obuwie znanych marek oraz kurtki i płaszcze. Towar za który płacili kupujący, nigdy do nich nie dotarł. Wyłudzone pieniądze 23-latka gromadziła na kilku różnych kontach bankowych. Pomimo zastosowania przez prokuratora dozoru policyjnego podejrzana nie zaprzestała przestępczej działalności.

Śledczy zajmujący się przestępstwami gospodarczymi w dalszym ciągu pracowali nad sprawą. Ustalali liczne rachunki bankowe, na które wpływały pieniądze od pokrzywdzonych. Na podstawie zgromadzonych w tej sprawie materiałów, wszczęto postępowanie przygotowawcze dotyczące niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Z reguły były to kwoty od 15 do 200 złotych. Policjanci szacują, że pokrzywdzonych może być nawet 1 000 osób z całej Polski.

24 maja br. funkcjonariusze przedstawili 23-latce 40 zarzutów o oszustwo, które w toku prowadzonego dochodzenia będą uzupełniane o dalsze czyny. Z uwagi na nie stosowanie się podejrzanej do wcześniej zastosowanych środków, stróże prawa wystąpili również z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego jakim jest tymczasowy areszt, która to wniosek podtrzymała i skierowała do Sądu Rejonowego w Gnieźnie. Najbliższe trzy miesiące kobieta spędzi w więzieniu.

Za oszustwo grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Gniezno