Gniezno – 50-letni pedofil proponował pieniądze za seks chłopcom! Pojawiał się w rejonie szkół oraz przystanków autobusowych!

Policjanci z Witkowa zatrzymali 50-letniego mieszkańca powiatu słupeckiego, który oferował małoletnim chłopcom seks za pieniądze. Funkcjonariuszy powiadomiła zaniepokojona matka 14-latka. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu składania propozycji obcowania płciowego małoletnim poniżej lat 15 za pomocą telefonu komórkowego. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Podejrzanemu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPolicjanci z Witkowa zatrzymali 50-letniego mieszkańca powiatu słupeckiego. Mężczyzna po terenie miasta i gminy poruszał się srebrnym citroenem. Pojawiał się w rejonie szkół oraz przystanków autobusowych. Zaczepiał małoletnich chłopców, a następnie przekazywał im swój numer telefonu składając propozycję zarobku, prosząc o kontakt sms-owy. Po uzyskaniu odzewu ze strony małoletnich korespondował z nimi i składał propozycję odbycia stosunku płciowego za pieniądze.

Na początku października br. zaniepokojona matka 14-latka, gdy tylko dowiedziała się, że taką propozycję otrzymał jej syn natychmiast powiadomiła Policję.

Funkcjonariusze z Witkowa, którzy zajęli się sprawą ustalili na chwilę obecną 2 pokrzywdzonych małoletnich. Podjęte czynności śledcze pozwoliły na wytypowanie sprawcy, którym okazał się 50-letni mieszkaniec powiatu słupeckiego.

Gdy 30 listopada br. podejrzewany mężczyzna pojawił się na jednym z parkingów w Witkowie policjanci podjęli decyzję o jego zatrzymaniu. Na widok policyjnego munduru próbował odjechać autem, ale został natychmiast zatrzymany. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut składania małoletnim poniżej lat 15 przez telefon propozycji seksu za pieniądze do którego się przyznał.

1 grudnia br. prokurator ze Słupcy zadecydował wobec podejrzanego o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. Sprawa jest w toku.

Źródło: KPP Gniezno / zdjęcie archiwalne