Gniezno – 8-letnia dziewczynka pogryziona przez psa na osiedlu Skiereszewo

8-letnia dziewczynka została na ulicy na osiedlu Skiereszewo pogryziona przez psa. Zwierzę rasy mieszanej zerwało się wcześniej z łańcucha. Dziecko z raną szarpaną nogi trafiło do szpitala, gdzie założono szwy. Gnieźnieńscy policjanci wyjaśniają okoliczności sytuacji oraz sprawdzają, czy pies był właściwie zabezpieczony. Pies nie posiadał aktualnych szczepień, dlatego został zabezpieczony w schronisku dla zwierząt. Funkcjonariusze apelują o szczególną ostrożność zwłaszcza w przypadku kontaktu dzieci z czworonogami.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, przed godziną 10:00 na jednej z ulic osiedla Skiereszewo w Gnieźnie. 8-letnia dziewczynka w pewnym momencie została zaatakowana i ugryziona przez czworonoga, który wcześniej zerwał się z łańcucha. Dziecko z obrażeniami nogi zostało przewiezione na pogotowie, gdzie lekarz założył szwy. Jak ustalili gnieźnieńscy policjanci pies nie posiada aktualnych szczepień.

buda pies

Zwierzę zostało złapane, a następnie zabezpieczone na obserwacji w schronisku.

Policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego zdarzenia.

Gnieźnieńscy policjanci apelują do właściciel psów o zachowanie szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, a zwłaszcza w przypadku kontaktu dzieci z czworonogami. Wszyscy wiemy, że pies od wieków towarzyszy człowiekowi jako najwierniejszy przyjaciel i obrońca, a prawidłowo wychowany i zdrowy pies nie zrobi człowiekowi krzywdy. Niestety błędy w wychowaniu psa popełniane przez właścicieli, doznana krzywda lub brak opieki mogą spowodować nieprawidłowe, a nawet agresywne zachowanie zwierzęcia.

Źródło: KPP Gniezno