Gniezno – Śmiertelny wypadek w miejscowości Zieleń

W niedzielę, 21 sierpnia br. o godzinie 11.05 w miejscowości Zieleń w gminie Trzemeszno kierujący samochodem osobowym uderzył w drzewo, w wyniku czego poniósł śmierć na miejscu. Policja ustala okoliczności tego tragicznego wypadku.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji kierujący pojazdem marki Mazda, 36-letni mieszkaniec Mogilna jadąc z kierunku Trzemeszna w kierunku miejscowości Kruchowo, po wyjechaniu z łuku drogi w prawo, na skutek niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze, podczas opadów deszczu, wpadł w poślizg, w wyniku czego auto odwróciło się, uderzając w drzewo. Na skutek doznanych obrażeń kierujący poniósł śmieć na miejscu.

W czasie wykonywania czynności na miejscu zdarzenia (3, 5) godziny wprowadzony został ruch wahadłowy.Policja ustala okoliczności tego tragicznego wypadku.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego gnieźnieńskiej komendy nadkom. Karol Sekula apeluje o dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że zła nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi znacznie wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Jeśli widzimy znak ograniczenia prędkości do 50 km/h wielu kierowców uważa, że jest to prędkość bezpieczna. Nic bardziej mylnego dodaje szef gnieźnieńskiej drogówki, czasem nawet taka prędkość może doprowadzić do wypadku czy kolizji. Musimy, więc dostosować prędkość jazdy do warunków panujących na drodze.

Źródło: KPP Gniezno