Gniezno – Bez prawka, po pijaku ale za to w BMW, a przed policjantami zgrywał cwaniaka! Grozi mu 2 lata za kratkami

Policjanci z Kłecka udaremnili dalszą podróż autem nietrzeźwemu mieszkańcowi gminy Kiszkowo. Siedzący za kierownicą BMW 22–latek miał w organizmie promil alkoholu. W czasie policyjnej kontroli okazało się, że kierujący wcale nie ma prawa jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Z 17 na 18 stycznia 2017 roku policjanci z Komisariatu Policji w Kłecku patrolowali teren gminy Kiszkowo. Około godz. 1:30 w nocy w miejscowości Węgorzewo zatrzymali do kontroli kierującego osobowym BMW. Funkcjonariusze od razu wyczuli alkohol od siedzącego za kierownicą auta mężczyzny. Badanie alkotestem wykazało 1,6 promila alkoholu w organizmie kierującego. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna, który początkowo odmówił podania swoich danych personalnych wcale nie posiada uprawnień do kierowania samochodami.

Samochód trafił na policyjny parking. 22 – letni mieszkaniec gminy Kiszkowo niebawem usłyszy zarzuty za kierowanie samochodem w nietrzeźwym stanie. Grozi za to kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat, kara finansowa i zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna odpowie też za odmowę podania swoich danych personalnych i jazdę bez uprawnień. Źródło: KPP Gniezno