Gniezno – Brawura, a może warunki atmosferyczne?! Dwa potrącenia, trzy osoby poszkodowane!

W czwartek, 24 listopada br. przed godziną 12:00 na ul. Wrzesińskiej w pobliżu Ronda Gnieźnieńskich Olimpijczyków samochód ciężarowy potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 56-letni mieszkaniec gminy Czerniejewo jadąc samochodem ciężarowym marki Daf od strony ul. Warszawskiej w kierunku ul. Kostrzewskiego nie udzielił pierwszeństwa 68-letniej mieszkance Gniezna przechodzącej przez pasy. W wyniku potrącenia piesza z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego kierowca ciężarówki był trzeźwy. Policja wyjaśnia okoliczności i przyczyny wypadku.

Gnieźnieńska Policja ostrzega przed zdarzeniami z pieszymi użytkownikami dróg. Wczoraj po godzinie 19:00 na ul. Wyszyńskiego w Gnieźnie doszło do kolejnego potrącenia pieszych. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych, tak aby w razie wejścia pieszego na drogę, kierowca miał możliwość skutecznego i bezpiecznego hamowania.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen, 67-letnia gnieźnianka jadąc z centrum miasta w kierunku ul. Roosevelta potrąciła dwóch pieszych w wieku 19 i 23 lat przechodzących przez oznakowane przejście dla pieszych. Piesi zostali karetkami pogotowia przewiezieni do szpitala, gdzie po badaniach ze stłuczeniami zostali zwolnieni do miejsca zamieszkania.

Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policja zatrzymała prawo jazdy kierującej volkswagenem.

Gnieźnieńscy policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych. Aby do nich nie dochodziło, kierujący powinni być przygotowani na skuteczne i bezpieczne  hamowanie, gdy na pasy przejścia  wejdzie pieszy. Apel kierujemy również do pieszych, o to aby przechodzili przez drogę w miejscach dozwolonych oraz upewnili się co do tego, iż nadjeżdżający samochód znajduje się w bezpiecznej odległości od przejścia.

Źródło: KPP Gniezno, Zdjęcie archiwum