Gniezno – Czołowe zderzenie w gminie Mieleszyn

W niedzielę, 4 grudnia br. o godzinie 16:40 w miejscowości Przysieka w gminie Mieleszyn doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierujący pojazdami karetkami pogotowia ratunkowego zostali przewiezieni do szpitala w Gnieźnie. Policja wyjaśnia okoliczności i przyczyny wypadku.

1480888050przysieka208

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierująca samochodem marki Honda Civic, 20-letnia mieszkanka powiatu garwolińskiego jadąc z kierunku Gniezna w kierunku Mieleszyna zderzyła się czołowo z samochodem osobowym marki Opel Astra kierowanym przez 22-letniego mieszkańca Janowca Wlkp.

Kierujący pojazdami zostali karetkami pogotowia przewiezieni do szpitala i pozostawieni na obserwacji. Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego byli trzeźwi.

1480888026przysieka203

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz zakręceniu zaworów dopływu gaz LPG. Strażacy z OSP udzielili pomocy w transporcie poszkodowanego do karetki. Po usunięciu pojazdów dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych z jezdni. Policja wyznaczyła objazd przez miejscowość Przysieka.

Pojazd zabezpieczono na parkingu depozytowym. Policja wyjaśnia okoliczności i przyczyny wypadku.

Źródło: KPP Gniezno, PSP Gniezno. Zdjęcia: PSP Gniezno