Gniezno – Dwaj mieszkańcy Nakła nad Notecią pobili ochroniarza na Dworcu PKP w Gnieźnie! Grozi im do 3 lat za kratkami!

Policjanci prewencji z Gniezna w ciągu 2,5 godziny od zgłoszenia zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili 52-letniego pracownika jednej z firm ochroniarskich odpowiedzialnego za bezpieczeństwo na terenie dworca PKP. Sprawcy mają 25 i 41 lat, są mieszkańcami Nakła nad Notecią. Śledczy już przedstawili im zarzut pobicia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Do zdarzenia doszło w piątek, 13 stycznia br. około godziny 19:30 na terenie dworca PKP w Gnieźnie. Dwaj mężczyźni, których wygląd wskazywał na stan nietrzeźwości próbowali wejść na poczekalnię. Gdy nie zostali przez pracownika jednej z firm ochroniarskich odpowiedzialnego za bezpieczeństwo na terenie dworca PKP wpuszczeni do środka wepchnęli go do środka, przewrócili, a następnie pobili. Jedna z osób, które przebywały w poczekalni wezwała Policję.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze referatu patrolowo – interwencyjnego i dzielnicowi zatrzymali sprawców. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Nakła nad Notecią w wieku 25 i 41-lat. Napastnicy trafili do policyjnego aresztu. Śledczy już przesłuchali zatrzymanych i przedstawili im zarzuty pobicia.

Za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.