Gniezno – Dzięki sąsiedzkiej czujności zatrzymano 35-letniego włamywacza. Grozi mu do 10lat

Policjanci z Witkowa zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 35-latka bez stałego miejsca zamieszkania. Sprawca wiedząc, że właścicieli nie będzie w miejscu zamieszkania włamał się do ich domu. Kręcącego się w pobliżu pobliskiej posesji mężczyznę zauważyli sąsiedzi pokrzywdzonej. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąsiedzka czujność przyczyniła się do zatrzymania przez policję 35-letniego złodzieja. Ten włamał się do domu, po czy ukradł złotą biżuterię.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend po godzinie 22:00 w jednej z miejscowości w pobliżu Witkowa. Wówczas to sąsiedzi zauważyli mężczyznę kręcącego się w pobliżu domu ich znajomych. Nie pozostali obojętni i skontaktowali się z właścicielką domu i policjantami z Komisariatu Policji w Witkowie. Mundurowi szybko zjawili się pod wskazanym adresem. Dzięki temu złodziej, który na widok funkcjonariuszy zaczął się oddalać  i pomimo wezwania do zatrzymania nie zastosował się do ich poleceń został zatrzymany. Okazał się nim 35-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Policjanci odzyskali skradzioną przez niego złotą biżuterię.Sprawca już usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Gnieźnieńscy policjanci apelują o sąsiedzką solidarność. W przypadku podejrzanych osób lub odgłosów dochodzących z domu sąsiada nie powinniśmy się wahać i natychmiast dzwonić na policję pod bezpłatnym nr tel. 997.

Źródło: KPP Gniezno