Gniezno – Jadący ciężarówką Turek nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z inną ciężarówką! Po czym wjechał w pobliski dom!

W dniu 3 stycznia br. przed godziną 19:00 w miejscowości Kiszkowo na skrzyżowaniu drogi powiatowej nr 2147 z drogą wojewódzką na 197 doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. W wyniku zdarzenia jeden z pojazdów przejechał przez chodnik i uderzył w budynek posesji.

14834770595Jak wynika z ustaleń policji, kierujący zestawem ciężarowym marki Ford wraz z naczepą Tirsan, 36-letni mieszkaniec Turcji jadąc od strony Pobiedzisk nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu zestawem ciężarowym marki Daf wraz z naczepą marki Kogel, 43-letniemu mieszkańcowi miejscowości Biała Piaska jadącym od strony Sławna w kierunku Rejowca. W wyniku zderzenia kierujący fordem zjechał na lewą stronę drogi uszkadzając dwa znaki drogowe, przejechał przez chodnik, a następnie uderzył w budynek posesji przy ul. Pobiedziskiej uszkadzając go.

Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Nikt nie odniósł obrażeń. Przez dwie godziny na czas wykonywania czynności ruch odbywał się wahadłowo. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym. Źródło: KPP Gniezno, Zdjęcia: PSP Gniezno