Gniezno – Na kradzionym rowerze jechał wężykiem! „Wydmuchał” prawie 2 promile!

W ręce policjantów z Trzemeszna wpadł 42-letni mieszkaniec tego miasta. Mężczyzna w środku dnia jechał rowerem przez okoliczną miejscowość. Nie byłoby w tym niczego dziwnego ani złego, gdyby nie fakt, że mężczyzna był po pierwsze pijany, a po drugie tego dnia włamał się do piwnicy i ukradł ten jednoślad. Dziś zatrzymany usłyszy zarzuty.

W czwartek, 22 września br. około 10:30 z policjantami w Trzemesznie skontaktowała się mieszkanka ulicy 22 Stycznia informując o włamaniu do jej piwnicy i kradzieży roweru. Pokrzywdzona wyceniła straty na 1 200 złotych. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą. Na miejscu pracował policyjny technik, funkcjonariusze natomiast ruszyli w teren.  Ich policyjny nos ich nie zawiódł.

Ustalili, że podobny rower był widziany w okolicy miejscowości Zieleń. Tam też się udali. Zauważyli jadącego wężykiem mężczyznę. Już podczas legitymowania przyznał się do kradzieży jednośladu. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało u 42-letniego mieszkańca Trzemeszna prawie 2 promile.

Mundurowi rower zabezpieczyli, sprawca natomiast trafił do policyjnej celu. Teraz odpowie za kradzież z włamaniem i jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości.

Źródło: KPP Gniezno