Gniezno – Nowe informacje w sprawie wczorajszego wypadku! Kierowca bez prawa jazdy, za to z dwoma promilami!

W dniu 2 grudnia br. przed godziną 20:00 w miejscowości Czeluścin w gminie Czerniejewo doszło do dachowania pojazdu. Pasażerka auta początkowo odmówiła transportu do szpitala, jednak kilka godzin później zażądała pomocy lekarskiej. Kierujący nie odniósł obrażeń. Mężczyzna ten znajdował się w stanie nietrzeźwości i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem osobowym marki Ford Mondeo, 26-letni mieszkaniec Żnina jadąc od strony Wrześni w kierunku Gniezna, na prostym odcinku drogi podczas wyprzedzania nie zachował należytych środków ostrożności, wpadł w poślizg, zjechał na pobocze do rowu. Następnie auto dachowało, po czym zatrzymało się na jezdni na prawym boku.

Uwięzioną w pojeździe kobietę uwolniła załoga Straży Pożarnej w Gnieźnie. Na miejsce zdarzenia wezwano załogę Pogotowia Ratunkowego z Gniezna. Pasażerka auta początkowo odmówiła transportu do szpitala, jednak kilka godzin później zażądała pomocy lekarskiej. Kierujący nie odniósł obrażeń. Mężczyzna ten nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i znajdował się w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

26-latek odpowie teraz za spowodowanie kolizji drogowej, jazdę w stanie nietrzeźwości i jazdę bez wymaganych uprawnień.

Źródło: KPP Gniezno/Zdjęcie: PSP Gniezno