Gniezno – Oszukał uczniów! Wyłudził pieniądze na nieistniejące stowarzyszenie!

Zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa gnieźnieńscy śledczy przedstawili 23-letniemu mężczyźnie, który wyłudził pieniądze od uczniów szkół średnich na nieistniejące stowarzyszenie – grupę rekonstrukcji historycznej. Za te czyny grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

W środę, 16 listopada br. gnieźnieńscy policjanci przyjęli zawiadomienie od jednego z zaniepokojonych rodziców uczniów szkół średnich z Gniezna o oszustwie i usiłowaniu oszustwa. Jak wynikało z relacji opiekuna 23-letni gnieźnianin wyłudził pieniądze od interesującej się historią młodzieży pod pretekstem składek członkowskich na nieistniejące stowarzyszenie rekonstrukcyjne. Pieniądze, które już otrzymał wydał na własne potrzeby.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze kryminalni, którzy ustalili, że organizacja przedsięwzięcia i nabór członków rozpoczęły się we wrześniu tego roku. Mężczyzna zebrał pieniądze na rzekome stroje dla członków stowarzyszenia, które nigdy nie zostało zarejestrowane, a następnie wydał je na własne potrzeby.

W czwartek, 17 listopada br. śledczy przedstawili 23-latkowi zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa. W chwili obecnej prowadzone są dalsze czynności dochodzeniowe.

Źródło: KPP Gniezno